Szok! Wymiana pokemonów w Pokemon GO!

Kompletny szok! Niantic ogłosił, że wprowadza wymienianie się pokemonami w Pokemon GO!

Coś na co czekaliśmy od 2 lat! W pierwszych trailerach było pokazane, że będzie wymienianie się pokemonami. Wszyscy tego chcieli, wszyscy tego oczekiwali, ale jak wiemy w dniu premiery ta funkcja nie została wprowadzona. Mijały kolejne miesiące, Niantic podtrzymywał, że wprowadzi wymianę, ale musiały minąć aż 2 lata.

Niantic wprowadza trading jeszcze w tym tygodniu!

Będzie można wymieniać się pokemonami ze swoimi przyjaciółmi w Pokemon GO!

Jak czytamy w oficjalnej notce :

Trenerzy,

Jesteśmy podekscytowani, żeby się z Wami podzielić nowymi sposobami interakcji z Waszymi przyjaciółmi w Pokemon GO! Friends Feature, czyli funkcja przyjaciół pojawi się pod koniec tego tygodnia. Będzie pozwalała połączyć się z Waszymi przyjaciółmi z prawdziwego życia i śledzić ich przygody w Pokemon GO. Będziesz mógł przesyłać im przedmioty, zdobywać bonusy i nawet wymieniać się z nimi pokemonami.

Żeby dodać przyjaciela w Pokemon GO, będziesz musiał wpisać ich Trainer Code – Kod Trenera, a następnie przesłać do akceptacji. Po potwierdzeniu staniecie się przyjaciółmi i zobaczysz ich na swojej Liście przyjaciół.

Lista będzie dostępna obok zakładki  Me – poniżej screen jak wygląda przykładowa lista przyjaciół

Nowy profil trenera
Nowy profil trenera

Kiedy zakręcisz pokestopem lub gymem możesz otrzymać specjalny prezent. Nie możesz otworzyć tych prezentów, ale możesz wysłać je do swoich przyjaciół. Wewnątrz tego prezentu są użyteczne przedmioty, a do tego pocztówka pokazująca, gdzie zebrałeś ten prezent. W prezentach może być też specjalna niespodzianka – jajko, które kiedy je wyklujesz będzie zawierało alolańską formę pokemona z regionu Kanto.

Kiedy wyślesz prezent do przyjaciela lub uczestniczysz z nim w raidzie lub bitwie, zwiększasz poziom przyjaźni prezentowany w postaci ilości serduszek.

Im większy poziom przyjaźni tym więcej odblokowujesz bonusów. Przykład : jeżeli ze swoim przyjacielem macie status wielkiego przyjaciela i uczestniczycie w walce na gymie lub raidzie, możecie dostać dodatkowy bonus do ataku. Możesz zwiększyć Poziom Przyjaźni raz dziennie na każdego przyjaciela.

Możesz budować Poziom Przyjaźni również poprzez wymianę pokemonów z przyjacielem. Jeśli jesteś blisko przyjaciela i masz poziom minimum 10, możesz wymienić złapanego pokemona z przyjacielem. Zakończenie wymiany da bonusowe candy za przekazanego pokemona, a bonus ten jest tym wyższy im większy dystans dzieli wymieniane pokemony. Większy bonus dostaną zatem osoby, gdzie jedna osoba złapała pokemona w Japonii, a druga w Europie, niż gdy pokemony zostały złapane w jednym kraju. Uwaga – wszystkie wymiany będą zużywały stardust. Niektóre wymiany będą potrzebować więcej stardustu niż inne. Z drugiej strony im większy zbudujesz Poziom Przyjaźni z przyjacielem, tym mniejsze ilości stardustu potrzebne do wymiany.

Niektóre pokemony, takie jak legendarne, shiny, czy te których nie masz w pokedexie, wymagają Specjalnej Wymiany do przeprowadzenia. Są one dostępne raz dziennie z przyjacielem typu Great lub Best. Większa ilość stardustu również będzie wymagana do zakończenia wymiany.

Szczegóły wymiany
Zwykła wymiana
Specjalna wymiana
Specjalna wymiana z Best Friend